Zespół fundacji

Fundacja Sto Pociech powstała z inicjatywy rodziców.
Fundacja Sto Pociech powstała z powodu dzieci.
Sto pociech mają z niej jedni i drudzy.

Zespół fundacji, to w większości rodzice małych dzieci. Oprócz tego, że są profesjonalistami w różnych dziedzinach i rodzicami, mają rozmaite pasje, którymi dzielą się z innymi. 


Wszystkie zdarzenia w Stu Pociechach realizowane są przez specjalistów przygotowanych do twórczej pracy z małymi dziećmi oraz do wspierania rodziców w ich roli wychowawczej.
Fundacja współpracuje z ekspertami z rożnych organizacji pozarządowych oraz ośrodków akademickich.

 

Trzon zespołu prowadzącego grupy i warsztaty dla dorosłych:

 • KasiaDU
  Kasia Dołęgowska-Urlich
  - absolwentka animacji kultury UW, socjoterapii i szkoły trenerów umiejętności psychospołecznych. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech". Mama Maćka, Hanki i Jaśka. Nie lubiła "siedzieć" z dziećmi w domu, za to niemalże od dzieciństwa marzyła o tym, że założy kółko gospodyń wiejskich, gdzie będzie pierze drzeć i śpiewać smętne piosenki, a jej dzieci będą się w tym pierzu radośnie tarzać. Z braku możliwości (Warszawa, brak gęsi) i z nadmiaru innych pomysłów (produkowanych leniwie i mimowolnie, za to pracowicie i gorliwie omawianych z Dorotą) zrodziło się "Sto Pociech".
  W Stu Pociechach tworzy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne oraz grupy wsparcia i rozwoju dla rodziców. Wciąż zadziwia ją siła, jaką daje grupa.
 • MagdaBG
  Magda Bylka-Górska

  Psychoterapeutka i trenerka umiejętności psychospołecznych. Ukończyła czteroletnią szkołę psychoterapii Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego KCP, szkołę trenerów INTRA, Szkołę Treningu Grupowego oraz szkolenia z Focusing Oriented Theraphy. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (www.psychodynamika.pl). W gabinecie fundacji Sto Pociech zajmuje się psychoterapią indywidualną w nurcie psychodynamicznym, poradnictwem psychologicznym i pomocą w kryzysie, a także wsparciem i psychoterapią dla kobiet w ciąży i w okresie okołoporodowym. Współautorka i wieloletnia prowadząca warsztatów i grup dla kobiet, rodziców i par oraz szkoleń dla profesjonalistów pracujących z rodzicami. Szkoli trenerki grup Urodziłam Życie. 
 • Od 1998 roku zajmowała się pomocą psychologiczną i terapią, a po urodzeniu pierwszej córki, doświadczając samej jak wielką przemianę przechodzi kobieta i cała rodzina, gdy przychodzi na świat dziecko, zaczęła przygotowywać pary do porodu w szkole rodzenia, wspierać kobiety w ciąży i rodziców małych dzieci - najpierw w Fundacji Rodzić po Ludzku. Na pierwszym spotkaniu w powstających Stu Pociechach wzruszyła się tym, że w ogóle takie miejsce istnieje, odetchnęła z ulgą i zapragnęła je współtworzyć.
 • JankaR
  Janka Rykowska
  Psycholog kliniczny dziecka. Przez pięć lat pracowała z młodzieżą autystyczną, a potem przez dziesięć lat była konsultantem w Instytucie Gallupa. Prowadziła sesje teambuildingowe, coaching silnych stron w oparciu o wyniki testu StrengthsFiner. Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego, a także Szkołę dla Rodziców i wychowawców  Joanny Sakowskiej. Od września 2014 w zespole psychoedukacji Stu Pociech współprowadzi warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia dla rodziców.
  Mama trzech córek: Marylki , Hańci i Lulki.

Zespół fundacji pracujący z dziećmi

   • DorotaP
    Dorota Piszczatowska

    Absolwentka animacji kultury UW, ze specjalizacją pedagogiczną. Pomysłodawczyni i współzałożycielka "Stu Pociech".
    Od urodzin Janka, potem Franka, a teraz Maryśki wciąż dziwi się, ile wyzwań i odkryć wynika z tego, że duży człowiek musi się dogadać z małym człowieczkiem, a mały z dużym. W tym zadziwieniu, raz po raz wpada na różne pomysły, potem w różne frustracje, a potem na jeszcze lepsze pomysły. Część z nich realizuje w Stu Pociechach, wymyślając dla dzieci i rodziców wydarzenia i warsztaty artystyczne, edukacyjne, przyrodnicze oraz swoje ulubione - z lekka wariackie i  po prostu radosne.
   • AsiaSS
    Asia Salwicka

    Z wykształcenia architekt krajobrazu i plastyk. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori, szkolenie z zakresu wykorzystania metody projektów badawczych w pracy z dziećmi. Od 2006 roku współtworzy w Stu Pociechach spotkania i warsztaty poznawcze dla starszych i młodszych dzieci, dodatkowo zajmuje się kordynacją działań zespołu edukacyjnego, pracą w zarządzie, stroną internetową i ogrodem.
    Od kilku lat interesuje się Pedagogiką Przygody i uczestniczy w warsztatach z tej dziedziny, w 2016 r. ukończyła międzynarodowy kurs Trenerów outdoorowych, w 2017 Kurs Pedagogiki Dzikiej Przyrody. Mama Oli, Tomka i Maliny.
   • MartaR
    Marta Ryng
    Z wykształcenia psycholog, absolwentka studiów podyplomowych “Wczesna Interwencja: Pomoc dziecku i Rodzinie”. Ukończyła szkolenia Akademii Komeńskiego z zakresu „Metody projektów badawczych”, oraz „Obserwacja i dokumentacja rozwoju dzieci”, oraz kurs Pedagogiki Marii Montessori. W Fundacji Sto Pociech od 5 lat współtworzy projekt "Brykamy bez mamy" oraz inne zajęcia adresowane dla najmłodszych. Fascynuje ją dziecięca różnorodność i nieprzewidywalność dziecięcych pomysłów. Mama Frania, Stasia, Marysi i Józka.
   • KasiaD
    Katarzyna Dulniak
    - z wykształcenia pedagog opiekuńczo - socjalny oraz plastyk o specjalności charakteryzator teatralno-filmowy. Jest terapeutą ręki. Prowadzi zajęcia plastyczno-ceramiczne z dziećmi autystycznymi oraz z porażeniem mózgowym. W Fundacji współtworzy projekt "Brykamy bez mamy", a także prowadzi cykle zajęć weekendowych. Mama Rysia i Sebastiana.

    Bardzo lubi myśl Janusza Korczaka:
    „Dziecko chce być dobre,
    Jeśli nie umie - naucz
    Jeśli nie wie - wytłumacz
    jeśli nie może - pomóż."
  • EwaW
   Ewa Winiarska - 
   psycholog. Ukończyła Psychologię w SWPS w Warszawie, Studia Podyplomowe „Diagnoza Kliniczna Dziecka i Jego Rodziny” na Wydziale Psychologii na UW oraz Studium „Depresja w okresie okołoporodowym - praca terapeutyczna z kobietą i jej rodziną” przy Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Uczestniczy w podyplomowym czteroletnim szkoleniu w psychoterapii analitycznej organizowanym przez Instytut Analizy Grupowej „RASZTÓW”.
   Doświadczenie zawodowe zdobywała w Fundacji Sto Pociech,  Klubie Terapeutycznym dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także w ramach stażu w Instytucie Matki i Dziecka w Zakładzie Wczesnej Interwencji Psychologicznej. Pracuje w Fundacji Sto Pociech, Centrum terapii i wsparcia dla dzieci i młodzieży - Pomoko. Współpracuje z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Swoją pracę poddaje superwizji.

 •            
 •   AsiaSo

 • Asia Soja
  Psycholog, specjalizuje się w psychologii klinicznej dziecka. Odbyła staż w Poradni Psychologicznej Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Ośrodku Terapeutycznym dla Dzieci. W Stu Pociechach prowadzi grupy zabawowe: "Dreptaki Młodszaki", "Dreptaki Starszaki" oraz "Brykamy bez mamy 2". Kontakt z dzieciakami: z ich pomysłowością, kreatywnością i energią są dla Niej wyjątkowo inspirujące i rozwijające. Fundacja Sto Pociech nieustannie pozytywnie Ją zaskakuje i "otwiera" na nowe możliwości.

 

 • 20191001 135134
 • Magda Siciarek - z wykształcenia etnolog i antropolog kultury. Ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori. Od zawsze w jakiejś formie pracuje z dziećmi. W Fundacji Sto Pociech współprowadzi zajęcia Leśne szperaki. Lubi wyprawy do lasu, w góry i nad wodę. Mama Mateusza, Marty, Marysi i Hani.
 • Marlena Szymczyk - absolwentka Psychologii: specjalizacji Klinicznej i Osobowości na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.  Pomagała w prowadzeniu licznych zajęć, była animatorem małej grupy, obecnie jest w trakcie zdobywania uprawnień pedagogicznych na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjalnej oraz średniej. Stażystka w Stu Pociechach i wolontariuszka Klubiku Terapeutycznego dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i ich Rodziców.  Najbardziej zainteresowana jest psychologią więzi, rozwojem osobowości, kształtowaniem się relacji. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już od najmłodszych lat zajmując się swoimi licznymi młodszymi braćmi:)
 • 20191001 135022 
 • Agata Maj - absolwentka psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, z Fundacją Sto Pociech związana od kilku lat, jest także wolontariuszką Klubiku Terapeutycznego dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i ich Rodziców. Aktualnie intensywnie dokształca się, bierze udział w szkoleniach i poszerza swoją wiedzę z zakresu pracy z dziećmi. W psychologii najbardziej interesuje ją rozwój emocjonalny, kształtowanie się relacji i więzi. 

 

Mediatorzy

 • Karolina Krupa – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacji terapia rodzin i małżeństw, psycholog w Poradni Psychologiczno­Pedagogicznej, członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, stażystka w Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Zakładu Terapii Rodzin Collegium Medicum UJ, Ambulatorium Terapii Rodzin Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie
 • Leszek Kluz – mediator, negocjator, od 2003 roku wykorzystuje w swoim życiu i pracy metodę Nonviolent Communication. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych. Mediator Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Fundacja Sto Pociech nie powstałaby i nie mogłaby istnieć, gdyby nie wsparcie oo. Dominikanów.

Wiele warsztatów i spotkań w "Stu pociechach" nie byłoby możliwych gdyby nie gotowość zaproszonych gości do bezinteresownego dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Dziękujemy.

Dziękujemy też wolontariuszom i wszystkim tym, którzy wspomagają działania Fundacji często w sposób niewidoczny dla jej bywalców

 

Stale współpracują z nami:

Tomasz Mieszkowski - psycholog, psychoterapeuta. Obecnie pracuje w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej ds. Przeciwdziałania Przemocy. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupy wsparcia dla ofiar przemocy. Od 5 lat pracuje również w Ośrodku Pomocy Społecznej w Brwinowie., gdzie prowadzi psychoterapię i konsultacje psychologiczne. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał również w Szpitalu Nowowiejskim. W Fundacji Sto Pociech współprowadzi warsztaty oraz grupę wsparcia dla ojców.

Ola Daszkowska-Kamińska - z wykształcenia i przekonania socjolog, absolwentka Instytutu Socjologii w ramach MISH UW. Trenerka umiejętności społecznych, po szkole Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. W życiu zawodowym związana ze Stowarzyszeniem Szkoła Liderów, gdzie zajmuje się wspieraniem liderów w małych społecznościach. Szkoli z umiejętności przywódczych. Z pasją przemierza liczne drogi gminne i powiatowe. W życiu prywatnym - żona Kuby, mama Łucji, Jędrka i trzeciego Człowieka, który urodzi się w lipcu. Z tego doświadczenia wyrosła chęć bycia z innymi matkami na grupach wsparcia.

Maria Wasiak - psycholog, absolwentka studium socjoterapii  i szkolenia z zakresu terapii rodzinnej i małżeńskiej. Pracuje w Dominikańskim ośrodku Informacji o sektach i Nowych Ruchach religijnych. Mama Kuby i Tomka, babcia Jasia, Gajki i Alana. W Stu Pociechach z radością współprowadzi grupy psychoedukacyjne i wsparcia dla rodziców, dla mam i dla babć.

 

i wiele innych....

 

 

 

 

Nasz newsletter

Zarejestruj się aby otrzymywać nasz cotygodniowy planik. Akceptacja regulaminu oznacza zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin
Back to Top